Menu

Dlaczego pożyczki bankowe to nienajlepszy pomysł?

Lubimy wygodne rozwiązania, musimy to w końcu przyznać chociaż przed sobą samymi. Lubimy rzeczy nieskomplikowane, nad którymi niekoniecznie musimy się długo zastanawiać. I takie, które mamy pewność, że są dla nas dobre, korzystne, że będą dla nas najlepszą szansą, opcją oraz jedynym wyjściem. Tak jest również w przypadku wybierania najlepszej formy i oferty pożyczki. Obecnie jednak najpopularniejsze miejsce, o którym myślimy, rozważając pieniądze, czyli bank, wcale nie jest tą jedyną słuszną instytucją, którą powinniśmy brać pod uwagę.

Opcja dostępna dla wszystkich

Pieniędzy możemy potrzebować w różnych sytuacjach, niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku, ile posiadamy pieniędzy na koncie, w oparciu o jaką umowę pracujemy, ile jest nam przelewane na konto każdego miesiąca, czy widniejemy w rejestrze BIK-u i czy mamy jakiekolwiek problemy. W takich chwilach mamy dosyć zbędnych pytań i konieczności podejmowania setek tłumaczeń. Właśnie dlatego banki zaczynają być dla klientów indywidualnych nieco… niewygodne. Zdecydowanie większą anonimowość i pewnego rodzaju intymność zapewniają instytucje finansowe, ale pozabankowe.

Dlaczego chwilówka jest lepsza od kredytu bankowego?

Jej zalet jest wiele, jednak największą z nich, zdecydowanie, szczególnie dla nowoczesnych ludzi, jest możliwość korzystania z nich za pomocą Internetu, w którym można również znaleźć rankingi oraz porównywarki najlepszych chwilówek w danej chwili. Reguły takich pożyczek są jasne oraz bardzo często taka transakcja może być dla nas korzystna, gdyż za odsetki przy pierwszej pożyczce możemy w ogóle nie zapłacić.