Menu

Kilka pożyczek na raz – czy to możliwe?

W związku z tym, że zaciąganie pożyczek online na raty jest niezwykle proste i szybkie, niektóre osoby decydują się na posiadanie kilku zobowiązań finansowych jednocześnie. Firmy pożyczkowe udzielają pożyczki online na raty przy zachowaniu minimum formalności, a pieniądze trafiają na konto klientów w błyskawicznym tempie. Można liczyć na pozyskanie pieniędzy, których potrzebujemy nawet w 15 minut, a to bardzo krótki czas oczekiwania. Zdecydowanie w banku nie moglibyśmy liczyć na takie ekspresowe tempo. Jedynie tyle czasu potrzebuje parabank na rozpatrzenie wniosku o pożyczkę, o którą się ubiegamy. Korzystając z usług profesjonalnych parabanków możemy liczyć na zaciągnięcie kilku zobowiązań finansowych, których potrzebujemy, aby sfinansować swoje potrzeby.

Czy można mieć kilka pożyczek na raz?

Teoretycznie w jednej instytucji finansowej nie możemy wziąć kilku pożyczek naraz. Możemy jednak skorzystać z innego rozwiązania. Możemy zaciągnąć w różnych firmach pozabankowych pożyczki online na raty w tym samym momencie. Zwykle takie instytucje nie weryfikują sytuacji finansowej swoich klientów, dlatego nie będzie problemu z tym, aby mieć na swoim koncie kilka zobowiązań. Terminowa spłata poprzedniego zobowiązania jest wymagana jedynie wtedy, gdy decydujemy się na pożyczkę w tej samej instytucji finansowej. Wtedy faktycznie musimy czekać na spłatę jednego zobowiązania, aby zaciągnąć kolejne. Stali klienci mogą liczyć na preferencyjne warunki, niższe koszty dodatkowe, a także na zaciągnięcie wyższego zobowiązania finansowego. Wiąże się to z wyższym zaufaniem, jakim parabank zaczyna obdarzać takiego klienta. Jeżeli jednak potrzebujemy dużo gotówki to jedynie kilka pożyczek online na raty jest w stanie nam pomóc, ponieważ zwykle pożyczki internetowe udzielane są na małe kwoty, około 4000 zł. Na więcej mogą liczyć jedynie stali klienci.

Kiedy można ubiegać się o pożyczki?

Pożyczki internetowe są zarezerwowane dla osób pełnoletnich, ale niektóre parabanki ustalają wyższą granicę wiekową. Zwykle jest to 21 lat. Ustalana jest także górna granica, do 70 roku życia. Parabanki oceniają, że w tym przedziale wiekowym klienci są najbardziej stabilni pod względem dochodów i minimalizuje się ryzyko, że pojawią się u nich problemy ze spłatą zobowiązania. Przynajmniej nie będą one wynikały ze zbyt wysokiego czy zbyt niskiego wieku. W parabankach, aby zaciągnąć pożyczki online na raty nie trzeba w zasadzie żadnych dodatkowych zaświadczeń. Na pewno nie zostaniemy poproszeni o zaświadczenie o zarobkach czy potwierdzenie, że mamy stałe miejsce zatrudnienia. Tego typu papiery nie są w tym przypadku wymagane. We wniosku musimy jedynie podać swoje podstawowe dane, adres zameldowania, numer konta bankowego, a w celach weryfikacji należy przesłać skan dowodu osobistego. To wystarczy, aby zaciągnąć pożyczki online na raty. Prawda, że proste? Zaciąganie zobowiązań finansowych w parabankach jest bardzo proste i niezwykle nie wiąże się z wielkimi formalnościami, dlatego te produkty finansowe cieszą się tak dużą popularnością.